Iron Maiden – Senjutsu albüm incelemesi

Saatler önce Iron Maiden grubunun son stüdyo albümü Senjutsu yayınlandı. Hoca da durur mu yapıştırdı incelemeyi!

Malumunuz en son 2015 yılında The Book Of Souls albümlerinden beri bu yaşlı kurtlardan ses çıkmıyordu. 6 yıl aradan sonra inlerinden ayrıldılar ve bize açlığını çektiğimiz albümü sonunda verdiler.

The Book Of Souls birçoğumuzun beklentilerinin çok altında bir albümdü. Senjutsu bize ilaç gibi geldi. Ayrıca albümde ihtiyacımız olan uzun sololar da mevcut.

Albümde dikkat çeken noktalardan biri de Steve Harris’in yazdığı 7 adet şarkı bulunması. Bu anlamda albüm bize güçlü bir epik anlatım sunuyor. Senjutsu, japon dilinde “taktik, bilge teknikleri” anlamlarına geliyor. Bu albümde Iron Maiden’ın gerçekten de bilgelik dönemine şahit oluyoruz.

Albümde mevcut düzene karşı bir tutum var. Bunu özellikle The Writing On The Wall klibiyle şahit oluyoruz. İron Maiden 81 bir dakikalık bir heavy metal destanıyla bize düşündürtüyor ve sorgulatıyor.

Ve tabii ki Eddie’den bahsetmeden bitirmeyeceğim yazımı. Albüm kapağında Eddie bu sefer bizi bir samuray zırhıyla karşılıyor. Zırhı ve elindeki katana ile her zamankinden daha vahşi!

Albüm gerek kapağıyla, gerek yayınlanmış klibi, gerekse besteleriyle benden tam not aldı. Şimdi izninizle Senjutsu’yu dinleyerek kendimden geçmeye devam edeceğim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.