Game of Thrones Evrenine Üç Yeni Dizi Geliyor

Önümüzdeki yıllarda ekranlar Game of Thrones dizileriyle dolacak gibi görünüyor. Deadline’ın haberine göre, daha önce duyurulmuş olan iki dizi haricinde üç yeni dizi için daha çalışmalar başlamış durumda. Bu üç projenin 9 Voyages (Sea Snake), Flea Bottom ve Ten Thousand Ships hikayelerini temel aldığı belirtildi.

Deadline’ın haberine göre, bu üç dizi arasında 9 Voyages projesi için epey bir aşama kat edilmiş durumda. 9 Voyages projesi üzerinde The Mentalist ve Gotham gibi dizilerden tanıdığımız senarist Bruno Heller’ın çalıştığı ifade edildi. Flea Bottom ve Ten Thousand Ships projelerinin ise henüz fikir aşamasında olduğu ve HBO Max’ın bu projeler için şu an için bir yazarla çalışmaya başlamadığı söyleniyor.

9 Voyages serisi, Sea Snake lakaplı Corlys Velaryon’un gemisiyle çıktığı deniz maceralarını anlatacak. Velaryon karakteri, Buz ve Ateşin Şarkısı evreninin meşhur mekanları olan Pentos, Dragonstone Lys, Tyrosh ve Myr gibi bölgelerde maceralara çıkmış ve ayrıca Yi Ti ve Leng gibi sadece yine bu evrende anlatılan masallarda yer alan gizemli bölgelere ulaşmayı başarmıştı. Söylenenlere göre karakteri ilk olarak bir diğer GoT prequel dizisi olan,, Matt Smith’in kadrosunda yer aldığı House of the Dragon’da göreceğiz.

HBO Max’ın üzerinde çalıştığı bir diğer proje olan Flea Bottom ise aslında Game of Thrones dizisinden de tanıdığımız bir mekanı bizlere anlatacak. Hatırlamayanlar için, diziye ismini veren Flea Bottom King’s Landing’in en fakir bölgesiydi. Ser Davos Seaworth ve Gendry gibi bazı karakterler Flea Bottom’da yetişmişlerdi. Ayrıca dizinin ilk sezonlarında Arya Stark’ı Flea Bottom bölgesinde saklanırken izlemiştik.

Son olarak Ten Thousand Ships projesi ise, kitaplarda ordulara komuta edebilen, özellikle kurnaz ve zeki bir karakter olarak tanımlanan savaşçı kraliçe Prenses Nymeria’ya odaklanacak. Arya Stark’ın kurduna verdiği Nymeria ismi de Prenses Nymeria’dan geliyordu. Game of Thrones dizisinden yaklaşık 1000 yıl öncesinde geçecek olan dizi projesinde, savaşta Valyria’ya yenilen Rhoynar halkının Essos’tan Dorne’a olan yolculuğunu izleyeceğiz.

Bakalım bu projelerden kaç tanesi sağ kalıp ekranlara gelmeyi başaracak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir