Benedict Cumberbatch War Magician İle Büyücülüğe Geri Dönüyor

Jurassic World serisinin üçüncü filmi olan Dominion filminin çekimlerini tamamlayan Colin Trevorrow Benedict Cumberbatch’li War Magician filminin yönetmenliğini yapacak. Filmin David Fisher’ın The War Magician isimli kitabından uyarlanıyor. Senaryosunu ise, Nicholas Mariani kaleme alacak. The War Magician, II. Dünya Savaşı sırasında yeteneklerini Hitler’in generallerinden Erwin Rommel’e karşı kullanarak galibiyet elde edilmesini sağlayan Jasper Maskelyne isimli İngiliz illüzyonistin yaşanmış hikayesini konu alıyor.

Maskelyne, özellikle İkinci Dünya Savaşı sırasında gerçekleşen Bertram Operasyonu sırasında Süveyş Kanalı’nı saklaması ile tarihe geçmiş. Fisher’ın kitabında da yer verdiği bu olayda, Maskelyne’in, kanalı kamufle edip sahte kraterler yaratarak Nazi kuvvetlerine hedeflerini çoktan vurduklarına inandırdığından bahsediliyor.

Benedict Cumberbatch filmografisinin bir kolajı gibi olan War Magician’ın yapımcıları arasında Bob Cooper, Benedict Cumberbatch, Leah Clarke, Adam Ackland, Tony Eldridge ve Richard Saperstein’in yanı sıra, aynı zamanda Trevorrow da yer alacak. 2015 yılında Benedict Cumberbatch’in başrolünde yer alacağı duyurulan filmin, o zamandan beri boş kalan yönetmen koltuğu böylece doldurulmuş oldu.

Colin Trevorrow ismi her ne kadar güven vermese de, konunun ilginçliği ve Cumberbatch’in dahil oluşu filmi merak edilir seviyeye çekiyor. Bekleyip göreceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir