Jamie Foxx Mike Tyson’ı Canlandıracak

Jamie Foxx, yeni bir biyografik mini dizide boks şampiyonu Mike Tyson’ı oynayacak. Training Day ve Southpaw’ın yönetmen koltuğunda oturan Antoine Fuqua ise serinin yönetmenliğini üstlendi. Asıl ilgi çekici detay ise Martin Scorsese’nin yönetici yapımcı koltuğunda oturuyor oluşu.

Dizi, Tyson’un bütün hayatını kapsayacak. Tyson, “Bir süredir hikayemi anlatmaya çalışıyordum. Legends Only League’in son lansmanı ve ringe geri döndüğümde taraftarların heyecanı şimdi mükemmel bir an gibi hissettiriyor. İzleyicilere yalnızca profesyonel ve kişisel yolculuğumu değil, aynı zamanda ilham veren ve eğlendiren bir dizi sunmak için Martin, Antoine, Jamie ve tüm yaratıcı ekiple işbirliği yapmayı dört gözle bekliyorum.” açıklamasını yaptı.

Foxx, bir süredir Tyson projesine hazırlanıyordu. Geçen yıl rol için derinlemesine bir eğitim aldığını, ancak o zamanlar diziden ziyade biyografik bir film planlandığını söyledi.

Mike Tyson, spor dünyasının en efsane isimlerinden biri olmasının yanı sıra sadece spor camiasının değil, tüm eğlence sektörünün en sansasyonel isimlerinden biri. 1986 yılında 20 yaşındayken şampiyon olarak en genç ağır sıklet boks şampiyonu ünvanını elde etti. Yıllarca boksun en efsane isimlerinden olarak yerini korudu. Ancak, ring dışındaki hayatı, karısı Robin Givens tarafından ciddi psikoloji ve fiziksel tacizle suçlanması ve 1992’de tecavüzden mahkum edilip, üç yıla yakın bir süre hapis cezasına çarptırılması gözden düşmesine yol açtı. The Hangover serisinin birinci filmindeki konuk oyunculuğu gibi geri dönme çabaları sayesinde eski şöhretine kavuştu denebilir. Tyson aynı zamanda dizinin yapımcı kadrosu arasında da yer alıyor.

Jamie Foxx daha önce bir başka biyografi olan Ray filminde Ray Charles performansı ile Oscar’ı evine götürmüştü. Burada da iyi bir iş çıkartacaktır. Tek merak unsuru, serinin ne kadar dürüst olacağı ve Tyson’ın hapishane sürecine ne kadar değineceği. Dizi için henüz bir çıkış tarihi ya da dizinin hangi platformda yayınlanacağı açıklanmadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir