“Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü?” 9 Nisan’da Netflix’te

Yılmaz Erdoğan tarafından kaleme alınan, sahnelendiği yıllarda ödül ve gişe rekortmeni olarak tiyatro klasikleri arasına giren, kadrosunda Yılmaz Erdoğan, Demet Akbağ, Zerrin Sümer, Sinan Bengier gibi isimlerin yer aldığı ”Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü?” tiyatro oyunu 18 yıl sonra aynı isimli film uyarlaması ile Netflix‘e geliyor.

Yılmaz Erdoğan’ın Hava Harp Akademisi’nde askerliği sırasında yazdığı oyun ilk kez 23 Ocak 1999 tarihinde İstanbul’da, Beşiktaş Kültür Merkezi’nde sahnelenmişti. Yılmaz Erdoğan, 2009 yılında verdiği bir röportajda oyunu film yapmak istediğinden bahsetmişti.

Film, 1948 yılında İstanbul’da dünyaya gelen, dört rakamlı sayıları aklından çarpabilen üstün zekalı bir kadın olan Gülseren’in, ailesiyle birlikte bulunduğu çevreye ayak uydurabilme çabalarını anlatırken, diğer yandan da Türkiye’nin bir dönemine ayna tutuyor.  Oyun 50 yıllık bir dönemde, arka planda bir Türkiye panoraması sunuyor.

Yönetmen koltuğunda Andaç Haznedaroğlu’nun oturduğu Netflix’te izleyeceğimiz filmin oyuncu kadrosu değişmiş durumda. Gülseren karakterine Ecem Erkek hayat verecek. Engin Alkan, Devrim Yakut, Merve Dizdar, Ushan Çakır ve Bülent Çolak da kadroda yer alıyor.
“Sen Hiç Ateşböceği Gördün Mü” 9 Nisan’da Netflix Türkiye’de!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir