Shazam’ın Ana Kötüsü Belli Oldu: Helen Mirren DC’ye Geliyor!

DCEU’nun izlenebilir klasmanında yer alan nadir işlerinden Shazam’ın devamı Shazam: Fury of The Gods’ın oyuncu kadrosuna yeni bir isim eklendi. Duyuruya göre usta oyuncu Helen Mirren, David F. Sandberg’ün yönetmen koltuğunda oturacağı Shazam: Fury of The Gods’ın kötüsü olarak karşımıza çıkacak. Mirren, Atlas’ın kızı Hespera’ya hayat verecek.

Hespera, DC çizgi romanlarında yer alan bir karakter değil. Film için özel yaratıldı. Muhtemelen Hespera’nın konumu Shazam’ın güçleriyle yakından ilişkili olacaktır. Bilindiği üzere Shazam’ın güçleri Süleyman’ın bilgeliği, Herkül’ün kuvveti, Atlas’ın dayanaklılığı, Zeus’un gücü, Aşil’in cesareti, Merkür’ün hızından oluşuyordu. Böylece Batson, Shazam’a her dönüştüğünde bu güçlere sahipti.

Zachary Levi bir kez daha Shazam olarak beyaz perdede karşımıza çıkacak. Filmin oyuncu kadrosunda Helen Mirren ve Levi’nin yanı sıra Adam Brody, Jack Dylan Grazer, Marta Milans, Asher Angel, Rachel Zegler gibi isimler de yer alıyor. Ayrıca DC bir süredir Shazam’ın ikiz kardeşi Black Adam için de çalışıyor. Black Adam’ı solo filmde Dwayne Johnson canlandıracak. Black Adam’ı Shazam: Fury of The Gods filminde görür müyüz bilinmez.

DC’nin birçok filmi için yeni vizyon tarihleri belirlendi. Ancak yönetmen Sandberg, Shazam: Fury of The Gods’ın tarihinin değişmeyeceğini belirtti. Film, 2 Haziran 2023’te izleyici karşısında olması planlanıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir