Açılın Yoldan Red Kit Geri Dönüyor!

Bir zamanların kült çizgi dizilerinden olan, vahşi batının yalnız kovboyu Red Kit ekranlara geri dönüyor. Michael Youn, dizinin ortak yaratıcısı, sanatsal yapımcısı ve yönetmeni olarak görev alacak.

Belçikalı karikatürist Morris tarafından 1946’da yaratılan Red Kit koleksiyonu, dünya çapında 300 milyon adet satan 46 grafik romandan oluşuyor. Bir zamanların sevilen çizgi dizilerinden de olan “Red Kit”, Daltonlar, Calamity Jane, Pat Poker ve Rantanplan dahil olmak üzere tüm renkli karakterlerin yer alacağı yeni serisi ile ekranlara geri dönüyor. Federation Entertainment, Red Kit’in çok satan efsane çizgi roman serisinden uyarlanacak olan ve popüler Fransız aktör Michael Youn’un da ortak yapımcı olarak dahil olacağı yeni bir seri hazırlıyor.

Beyazperde’de yer alan habere göre Morris, Red Kit’te Fransız yazar René Goscinny (“Asterix & Obelix”) ile yirmi yıl boyunca işbirliği yaptı. Federation ve Un pour Tous Productions tarafından ortaklaşa geliştirilen isimsiz dizide, Daltonlar, Calamity Jane, Pat Poker ve Rantanplan dahil olmak üzere Lucky Luke yani Red Kit’in tüm renkli karakterleri yer alacak. Youn, dizinin ortak yaratıcısı, sanatsal yapımcısı ve yönetmeni olarak da görev alacak.

“Üretmek, çocukluk hayallerini gerçekleştirmektir”

Şirketin kurucusu Pascal Breton, “Üretmek, çocukluk hayallerini gerçekleştirmektir. Bugün sahip olduğumuz hayali bir dünyada, yetenekli Michael Youn’la Red Kit ve Daltonların efsanevi evrenini tercüme etme fırsatımız harika bir şey ve dünyayla paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi. Breton’un kariyerinde “Babar” ve “Tenten” gibi yapımlar yer alıyor.Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir