Evan Peters Ryan Murphy’nin Yeni Netflix Projesinde Jeffrey Dahmer’i Canlandıracak

Evan Peters, Ryan Murphy ile American Horror Story ve Pose’un ardından Jeffrey Dahmer’in cinayetlerinin ve yakalanış sürecinin anlatılacağı projede yeniden çalışacak. Jeffrey Dahmer ya da diğer adıyla Milwaukee Cannibal 1978-1991 yılları arasında 17 kişiyi öldürmüştü. Yakalanışının ardından cezaevindeki ikinci yılında hapishanede bir başka mahkum tarafından öldürülmüştü.

Evan Peters, American Horror Story’de bir çok tuhaf karaktere can vermiş, hatta dizinin 5. sezonunda gerçek bir seri katil olan H. H. Holmes’dan esinlenilerek yaratılmış olan bir seri katile de can vermişti. Şimdi ise Netflix’e gelecek olan Monster: The Jeffrey Dahmer Story isimli mini dizi ile Dahmerin kendisini canlandıracak. Dizi ekim ayında duyurulmuştu.

Dizi Dahmer’i kurbanlarının bakış açısından anlatacak. Polisin cinayetlere ilgisizliği, iyi görünümlü bir beyaz olan Dahmer’ in sırf bu yönü sayesinde şüphe çekmeyişi, bir çok kez yakalanmanın eşiğinden dönüşü, ona karşı yapılan suçlamalarda dahi polis ve jürilerin ona karşı hoşgörülü tavır göstermeleri de ele alınacak.

Peters’ın yanı sıra kadroda yer alan Richard Jenkins ve Penelope Ann Miller Dahmer’in ebevynlerine can verecekler. Ryan Murphy ile daha önce Scream Queens’de çalışan Niecy Nash ise Dahmer’in ondan ilk şüphelenen kişilerden biri olan komşusuna can verecek. Nash’ın canlandıracağı komşu gerçekte FBI’a bir çok kez Dahmer’den şüphelendiği için ulaşmaya çalışmış ancak bu çabaları karşılık bulamamıştı. Shaun J. Brown ise Dahmer’ in yakalanmasını sağlayan Tracy’e can verecek. Gerçekte Dahmer öldürmek için Tracy’i kaçırmış ancak Tracy, kaçmayı başararak polislere ulaşmıştı. Kamera arkasında ise Mindhunter’ın da yönetmenlerinden olan Carl Franklin var. Franklin’in yanı sıra yine bir Ryan Murphy projesi olan Pose’un da kamera arkasında yer almış olan Janet Mock da senarist ve yönetmen olarak kadroda yer alacak.

Jeffrey Dahmer’ın yaşamı daha önce de sinemaya ve televizyona uyarlanmıştı. 2002 yılında vizyona giren Dahmer’e Jeremy Renner’ın can verdiği Dahmer filmi, 2017’de vizyona giren Ross Lynch’ın başrolünde yer aldığı My Friend Dahmer bu uyarlamalar arasında akılda kalıcı olanlar. Bu sefer Ryan Murphy’nin ellerinde hikaye nasıl bir yöne ilerleyecek, göreceğiz. Dahmer, cinayetleri süresince beyaz oluşundan çok fazla faydalanmıştı. Bir çok kez yakalanmasına yetecek kadar ipucu olmasına rağmen polislerin onu sırf beyaz olduğu için elemesi sebebiyle uzun süre yakalanmamayı başardı. Yakalandıktan sonra dahi ev sahibinin onun için “iyi biriydi” tanımlamasını yapması, cinayetlerin homofobi yüzünden uzun bir süre umursanmayışı Ryan Murphy’nin projesinde anlatılacak gibi duruyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir