Metal Müziğin Efsanesi Megadeth, Kripto Para Dünyasında

Metal müziğin efsane isimlerinden Megadeth, $MEGA’yı piyasaya sürdü. Kendi kripto para birimini çıkaran ilk müzik grubu olan Megadeth, aynı zamanda $MEGA’ya sahip olan kullanıcılarına özel imkanlara da sunacak.

Megadeth’in kripto para birimi, ‘$MEGA’

Özellikle son yıllarda kripto para yatırımlarına olan ilgi artarak devam ederken, kripto para dünyasında farklı konseptler de kendini göstermeye başladı. Hayranlara özel tokenlar gibi konsept girişimler ilgi görürken, metal müziğin efsane gruplarından Megadeth de $MEGA adındaki para birimini piyasaya sürme kararı aldı. Kendi kripto para birimine sahip ilk müzik grubu olan Megadeth’in, resmi internet sitesinde yayınladığı açıklamada $MEGA, Megadeth’in ve topluluğumuzun resmi kripto para birimidir. Hayranlar, $MEGA’yı satın alarak, elde tutarak ve işlem yaparak özel ve premium avantajlara erişebilecekler. Ayrıca $MEGA tutan ‘Cyber Army’ üyeleri, ek ayrıcalıkların, erişimin ve tekliflerin kilidini açacak” ifadelerine yer verdi.

Yapılan açıklamada kripto para biriminin Cyber Army isimli hayran kulübüne üye olanlar için bir miktar dağıtılacağı da bildirildi. Ayrıca $MEGA’ya sahip olabilmek için ücretli ya da ücretsiz bir Cyber Army üyeliğinizin olması gerekiyor. Kripto para birimi, üyelik durumunuza göre Rally kripto para cüzdanınıza gönderiliyor. $MEGA, şu anda 0,51 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Megadeth’in paylaştığı açıklamaya göre kripto para birimi, hayranlara özel içeriklere erişim, özel tur erişimleri, soru-cevaplar, grupla sohbetler ve özel öğelere erişim gibi çeşitli avantajlar sunacak. Grup, bu ayrıcalıklara sahip olmak içinse kullanıcılara ellerinde en az 10 $MEGA bulundurma tavsiyesinde bulundu.

Kim Bu Megadeth?
Megadeth

Megadeth, Los Angeles çıkışlı Amerikalı heavy metal grubudur. Metallica, Slayer ve Anthrax ile birlikte thrash metalin gelişiminde ve popüler hale gelmesinde önemli rol oynadığı ileri sürülen dört gruptan biridir. Şarkıları kompleks düzenlemelerden ve hızlı ritim bölümlerinden oluşur. Şarkı sözleri ölüm, savaş, siyaset, kişisel ilişkiler ve din gibi konuları temel alır.

Grubun kurucusu, aynı zamanda gitaristi ve vokalisti olan Dave Mustaine’dir. Metallica’dan kovulan Mustaine, David Ellefson ile tanışarak Megadeth’i kurmuştur. Yıllar içinde üyelerinde pek çok değişim yaşayan grubun şu anki kadrosu; ritim gitarda ve vokalde Dave Mustaine, bateride Dirk Verbeuren ve solo gitarda Kiko Loureiro şeklindedir.


Kaynak: 1, 2, 3

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir